דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

אודות מקהלת גִתית

מקהלת גִתית, בניצוחו של זולי פרנק, היא מקהלה חיפאית ותיקה שציינה לאחרונה 40 שנה לפעילותה. המקהלה מונה היום כ-55 זמרים וזמרות (ביניהם אחדים מן המייסדים) המגיעים מכל אזור חיפה והצפון. רבים מהחברים הם מורות ומורים למוזיקה, בוגרי האקדמיה למוזיקה ומגמות מוזיקליות נוספות – בית הספר לחזנות, בית הספר לשירת המקהלה ועוד – ובעלי רקע עשיר בשירה אומנותית.  כל חברי המקהלה באים מאהבה עמוקה לשירה ומחויבים לטיפוח רמה מקצועית גבוהה.

הרפרטואר המגוּון של המקהלה כולל יצירות קלאסיות ומודרניות, יצירות כנסייתיות, מוזיקה בת זמננו, מוזיקת עולם, מוזיקה יהודית ושירים ישראליים בעיבודים ייחודיים. המקהלה משתפת פעולה עם תזמורות וסולנים ומופיעה בקונצרטים באולמות, בכנסיות ברחבי העיר, בקונצרטים התנדבותיים ובערבי זיכרון. מקהלת גִתית משתתפת בפסטיבל "החג של החגים" בחיפה כל חודש דצמבר ומופיעה בפסטיבלים בינלאומיים לשירת מקהלה, כגון "אירופה קנטאט".

זולי פרנק הוא המנצח והמנהל המוזיקלי של גִתית משנת 2007. הוא בוגר מצטיין של אוניברסיטת ELTE בבודפשט ובעל ניסיון רב בניצוח על מקהלות ברחבי אירופה. הוא למד אצל בכירי המנצחים בהונגריה וזכה בפרסים מקצועיים ובאהדת הקהל גם יחד. בשנת 2002 עלה זולי לישראל והשתלב מייד בעשייה המוזיקלית בארץ. זולי מעבד יצירות שונות למקהלה, ומקהלת גתית זוכה לשיר בהופעותיה יצירות בעיבודו.